Ukázat všechny blogové příspěvky

Nové informace o Areálu Jinonice

vykřičník

Rozhodnutím Magistrátu hlavního města Prahy ze dne 26. dubna 2022 zanikne po nabytí právní moci Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy právo stavby ke stavebním objektům povoleným v roce 2018 certifikátem autorizovaného inspektora. Vedle zpevněných venkovních ploch nebo přeložek inženýrských sítí se toto rozhodnutí týká také dostavby nové multifunkční budovy. Fakulta o situaci informovala vedení univerzity i MŠMT jako řídící orgán dotačního projektu OP VVV. Situaci bude FSV UK řešit prostřednictvím opakovaného stavebního řízení, které je pro podobné situace standardně předvídáno stavebním zákonem. Cílem bude minimalizovat časový dopad na realizaci projektu a zprovoznění rekonstruovaného a dobudovaného Areálu UK Jinonice.